Поздравление Ветерана тыла.

Ветеран тыла Мусаббиха Гумерова снабжала больницу всем необходимым. На днях поздравить ее с 90-летием пришли глава района Марсель Шайдуллин, главврач центральной районной больницы Ильдар Шигапов. В тяжелые годы войны еще подростком Мусаббиха Гумерова трудилась в колхозе. После того, как семья переехала в Азнакаево, работалана нефтяном предприятии, затем – заведующей складом, снабженцем в центральной больнице.

Тыл ветераны Мөсәббиха апа сырхауханәне кирәк-ярак белән тәэмин иткән. Бу көннәрдә 90 яшен тутырган Мөсәббиха апа Гомәрованы район башлыгы Марсель Шәйдуллин, үзәк сырхауханә баш табибы Илдар Шиһапов өена барып котладылар.Ул авыр сугыш елларында яшүсмер килеш колхозда эшли башлый. Гаиләсе белән Азнакайга күчеп килгәч, башта нефтьчеләр оешмасында, соңрак үзәк сырхауханәдә склад мөдире, тәэминатчы булып эшли.